Ochotnicza Straż Pożarna

 

w Tąpkowicach

Wyposażenie

Samochód Ciężki Gaśniczy (GCBA 5/32) Scania P360 zabudowany przez firmę “Szczęśniak”

Samochód wyposażony w autopompę o wydajności 3200 litrów/minutę, zbiornik na wodę o pojemności 5000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 500 litrów oraz działko wodno-pianowe o wydajności 3200 l/min zamontowane na stałe na dachu.
Pojazd na swoim wyposażeniu ma 4 aparaty Ochrony Układu Oddechowego wraz z czujnikami bezruchu, dwie drabiny, bosak dielektryczny ,zestaw PSP R1, podstawową armaturę wodno-pianową, zestaw do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, dwie pompy do wody czystej oraz do wody zabrudzonej, wentylator osiowy, zestaw oświetleniowy, agregat prądotwórczy, zbiornik brezentowy (2500 litrów), trzy pilarki do drewna, zapas paliwa, plandeki do zabezpieczenia uszkodzonych dachów wraz z osprzętem dekarskim, podstawowy sprzęt burzący oraz sprzątający.

Samochód Lekki Ratownictwa Technicznego (SLRt) Opel Movano zabudowany przez firmę Dragon

Samochód wyposażony w podstawowy sprzęt do ratownictwa technicznego, drogowego oraz usuwania podstawowych zagrożeń chemicznych występujących podczas zdarzeń drogowych. Pompa hydrauliczna firmy Lukas ma możliwość zasilania jednocześnie dwóch urządzeń -nożyc, rozpieracza ramieniowego oraz dwóch rozpieraczy cylindrycznych które wchodzą w skład naszego zestawu hydraulicznego.
Poza tym SLRt jest wyposażony w zestaw dwóch poduszek pneumatycznych wraz z osprzętem, zestaw PSP R1, zestaw podkładów drewnianych, podpory stabilizacyjne mechaniczne, zestaw klinów, wannę wychwytową do ograniczenia wycieków, pompę membranową do substancji oleistych, pilarkę do drewna, przecinarkę do stali i betonu z wymienna tarczą, dwa zestawy oświetleniowe (w tym jeden akumulatorowy), sorbenty i neutralizatory, sprzęt do oznakowania miejsca zdarzenia, podstawowy sprzęt burzący oraz sprzątający. Samochód spełnia podstawowe wymagania KSRG w ramach specjalizacji ratownictwa technicznego oraz poszukiwawczego.

Przyczepka PGas

Przyczepka służy do napełniania butli ze sprężonym powietrzem podczas długotrwałych akcji ratowniczo-gaśniczych. Wyposażona w sprężarkę której wydajność pozwala na napełnienie jednej butli w 7 minut, która jest zasilana agregatem prądotwórczym 16 kVa będącym na przyczepce.
Przyczepka jest zaprzęgana do SLRt Opel Movano.

 

 

Zdjęcia samochodów dzięki uprzejmości Marcina Wężowskiego

Chcesz zostać Strażakiem?!

Nic trudnego. Jeśli lubisz dreszczyk emocji i adrenalinę, chcesz pomagać innym -  wstąp w szeregi naszej OSP. Jeśli zaś nie masz jeszcze 18 lat, swoją działalność rozpoczniesz w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej.

Bliższych informacji udziela Naczelnik OSP

Jerzy Zgajewski,tel.691 355 984
Możesz też do nas napisać:

osptapkowice@gmail.com
lub odwiedź naszą remizę

ZAPRASZAMY